Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum

06.12.2011 Jak na pierwszy start w rozgrywkach dzielnicowych w siatkówce wynik osiągnęliśmy świetny. Tremę miał cały zespół. Początek meczu nie zapowiadał szczęśliwego zakończenia. Rywalki z 39 gimnazjum osiągnęły sporą przewagę. Wtedy na zagrywkę w naszym zespole weszła Kasia Pieniążczak, dzięki której nasz zespół wyrównał, a następnie wygrał seta 25 : 23. Drugi set to bezapelacyjna dominacja dziewcząt z gimnazjum 39 , które wygrały seta 25 : 8. W trzecim (tie break) secie rywalki odskoczyły na kilka punktów, ale po zmianie stron w naszej drużynie stanęła w polu zagrywki ponownie Kasia Pieniążczak, doprowadzając do remisu, a nawet jednopunktowej przewagi. Po niezmiernie emocjonującej końcówce nasze dziewczęta wygrały 3 seta 19 : 17 i cały mecz 2 : 1. Na szczególne uznanie zasługują zagrywki Kasi Pieniążczak, Oli Cipory, Karoliny Wieszczak, Gosi Kawalec i Eweliny Wojnowskiej oraz dobra gra w obronie Julki Daszkiewicz. Cały zespół zagrał porządną siatkówkę! Drużyna grała w składzie: Kasia Pieniążczak (k), Ola Cipora, Karolina Wieszczak, Gosia Kawalec, Ewelina Wojnowska, Ola Masiuk, Basia Wędrychowicz, Julia Daszkiewicz, Agnieszka Tokarek, Monika Mazur i Basia Mika. (komentarz i zdjęcia w GALERIA/inne autorstwa p.Tomasza Hermana)